Методична рада ІМЦ
12.12.2018 року в Міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбулася методична рада ІМЦ Департаменту освіти та науки. На методичній раді педагоги міста (УГ № 1, НВК «Школа-гімназія № 3», ПМЛ, ЗШ № 2, ЗШ № 4, ДНЗ № 4, ДНЗ № 27, МЦДДЮМП, МЦДЮТ) представили власні методичні розробки, програми гуртків з позашкільної освіти.
Модернізація освітнього процесу вимагає від педагогів знань про інноваційні зміни в системі сучасної освіти, розуміння суті педагогічних технологій, знання інтерактивних форм і методів навчання, критеріїв технологічності, створення оптимальної авторської методичної системи.
Із власними методичними розробками виступили педагоги: Ірина Герега, учитель української мови та літератури УГ № 1 («Критичне мислення як шлях активізації та реалізації творчого потенціалу учнів 5-7 класів на уроках української літератури»); Оксана Любінець, учитель фізики ЗШ № 2 («Формування інформаційної та комунікативної компетентностей школярів шляхом вивчення основ програмування за проектом CodeClub у позаурочній роботі»); Галина Шевчук, учитель німецької мови НВК «Школа-гімназія № 3» («Використання проектної технології на уроках німецької мови»); Наталія Кравченко, учитель англійської мови ПМЛ («Вивчення та актуалізація спеціалізованої англомовної термінології в класах природничо-математичного профілю»); Олег Павленко, учитель фізичної культури ЗШ № 4 («Способи формування ключових компетентностей у процесі фізкультурно-оздоровчої діяльності в умовах закладу загальної середньої освіти»); Любомира Фіцик, вихователь ДНЗ № 4 «Калинова сопілка» («Робота з папером як засіб розвитку творчих здібностей у старших дошкільників»); Оксана Яцків, практичний психолог ДНЗ № 27 «Карпатська казка» («Нейропсихологічний підхід у діяльності практичного психолога ДНЗ»).
Модифіковану програму з позашкільної освіти гуртка художньо-естетичного напряму «Студія образотворчого мистецтва «Дотик пензля» представила методист МЦДДЮМП Наталія Гурик. На увагу заслуговує авторська навчальна програма «Історичне краєзнавство та країнознавство», яку презентувала керівник гуртка краєзнавчого напряму МЦДЮТ Ольга Косович.
За підсумками засідання методичної ради укладено методичні рекомендації для педагогів та методистів для подальшого схвалення на науково-методичній ОІППО та використання в професійній діяльності.
Під час виступів педагоги продемонстрували вміння по-новому організовувати педагогічну взаємодію, застосовувати інноваційний педагогічний досвід, створювати належні умови для особистісного зростання учнів, розкриття їх можливостей.