Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Проектне навчання

Проектне навчання
      Проектне навчання дедалі більше набирає обертів, оскільки є дуже ефективним і актуальним підходом до викладання та навчання. З метою підвищення мотивації педагогів до використання методу проектів 15 січня 2019року вчителі фізики ЗЗСО взяли участь у тренінговому занятті «Управління шкільними проектами», яке провели Максим Карпаш, професор, доктор технічних наук, директор НДІ НГЕ і Е, та Ольга Солом’яна, методист ІМЦ Департаменту освіти та науки.
      Що таке метод проектів? Як проектна діяльність впливає на розвиток дітей? Яким чином побудувати проект? Які типи проектів бувають та чим вони відрізняються? Структура проекту та основні вимоги до нього? Як організувати дітей, працюючи над проектом? У ході тренінгового заняття педагоги шукали відповідь на ці та інші питання. Учителі відмітили, що правильно виділити проблему, тему дослідження проекту - найбільш важке завдання. Вона повинна бути цікавою та носити дослідницький характер. Необхідність застосування проектної методики в сучасній освіті зумовлена очевидними тенденціями в освітній системі для більш повноцінного розвитку особистості учня, його підготовки до реальної діяльності. 
      В цілому проектна методика є ефективною інноваційною технологією, яка значно підвищує рівень комп'ютерної грамотності, внутрішню мотивацію, рівень самостійності учнів, їх толерантність, а також загальний інтелектуальний розвиток.