Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Будемо говорити дзвінко й чітко!

Будемо говорити дзвінко й чітко!

«Профілактика порушень голосу» – так звучить тема засідання Школи молодого вчителя-логопеда, яке відбулося 23 січня 2019 року в ДНЗ № 12 «Струмочок». Фахівці міста визначали можливі причини виникнення порушень голосу, повторили будову голосотворного апарату і з допомогою вчителя-логопеда Наталі Попової виконували низку вправ для розвитку повільного вдоху й плавного видоху, формування поступового видоху з мовленнєвим матеріалом, вправи для тренування сили голосу.

Під час виконання даних вправ спеціалісти використовували кулачки та пальці для проведення самомасажу щік і щелепи; схеми для контролю сили голосу; склянки з водою і трубочки для розвитку довготривалого плавного видоху; лічбу, спів для відпрацювання промовляння коротких і довгих фраз на одному видосі тощо.

Разом із завідувачем логопедичного пункту Тетяною Кудярською учасники ШМВЛ виокремили мовленнєві порушення, для корекції яких необхідні саме дихальні та голосові вправи, обґрунтували їх значення.

Логічним завершенням роботи було створення пам’ятки для педагогів «Гігієна голосу. Профілактичні заходи щодо попередження виникнення порушень голосу». Отримані знання учасники школи зможуть донести до педагогів закладів освіти, в яких вони працюють, та батьків дітей.


логопеди2


IMG-d4aa7a1d775a5fb8dffa6233897bf63f-V


Логопеди3