Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Накази, листи, розпорядження

Про підсумки організації та проведення допризовної підготовки в 2016-2017 навчальному році у ЗНЗ м. Івано-Франківська та завдання з вивчення предмета «Захист Вітчизни» на 2017-2018 навчальний рік

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

від  01.09.2017р.                                                                                     № 546

 

НАКАЗ

 

Про підсумки організації та

проведення допризовної підготовки

в 2016-2017 навчальному році у ЗНЗ

 м. Івано-Франківська та завдання

з вивчення предмета «Захист Вітчизни»

на  2017-2018 навчальний рік

 

У 2016-2017 навчальному році викладання предмета «Захист Вітчизни» проводилось  відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 25.10.2002р. № 948/2002 «Про концепцією допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 року № 1770 «Про затвердження положення про допризовну підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей», чинної навчальної Програми, методичних рекомендацій Міністерства освіти та науки України та рекомендацій департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації й ІМЦ Департаменту олсвіти та науки ІваноФранківської міської ради. Викладання предмета «Захист Вітчизни» у 10-11 класах у  33 загальноосвітніх навчальних закладах ІІІ ступеня

м. ІваноФранківська  забезпечували 23 учителя.

Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради, міський військовий комісаріат, керівники навчальних закладів провели певну організаційну і практичну роботу по покращенню якості початкового навчання та військово-патріотичного виховання молоді, удосконалення навчально-матеріальної бази для викладання предмета «Захист Вітчизни».

Директори загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі предмета «Захист Вітчизни» систематично проводили належну організаційну і практичну роботу щодо покращення якості навчання учнів та військово-патріотичного виховання школярів, удосконалення навчальної та матеріально-технічної бази. Відчувалась підтримка з боку працівників міського військового комісаріату. Учні, які вивчали предмет «Захист Вітчизни», брали активну участь у проведенні міських змагань з військово-прикладних видів спорту, навчально-польових зборів, відвідуванні підшефних військових частин, зустрічались з ветеранами та військовослужбовцями Збройних Сил України, воїнами АТО, волонтерами, добровільно сприяли зміцненню обороноздатності ЗС України.

Кращих результатів з якісної організації і досягнутих успіхів по допризовній підготовці і військово-патріотичному вихованню в 2016-2017 навчальному році досягли викладачі предмета «Захист Вітчизни» загальноосвітніх шкіл № 1 та ЗШЛ №23 (С.Хамчук),  №2 (Ю.Лицур), №4, №24 (Я.Вацеба), №13 та Католицька ЗШ (М.Бегменко), № 16 (Ю.Галагуза), №28 (Б.Сподарко), Микитинецької ЗШ (І.Арабчук),  природничо-математичного ліцею (І.Стецьків).

Команда  учнів ЗШ №12 імені Івана Франка  (директор Л.Холоденко, вчитель О.Федик) захищала честь міста на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Для навчальних потреб учнів вдалось придбати 30 навчальних макетів АК та аксесуарів до них, 23 пневматичні гвинтівки, що дало змогу підвищити практичні навички учнів та їх якість знань.

Слабким місцем продовжує залишатись профорієнтація юнаків  щодо престижності проходження військової служби за контрактом та вступ у вищі військові навчальні заклади, навчання учнів стройовій підготовці.

До позитиву слід також віднести налагодження тісної співпраці у сфері виховання та навчання допризовної молоді з членами громадської благодійної організації «Сила Прикарпаття».

Беручи до уваги викладене вище, згідно з вимогами Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 25.10.2002 року № 948/2002 «Про концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 року № 1770 «Про затвердження Положення про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей», керуючись Наказом Міністерства освіти і науки України від 30.07.2015 року № 826 «Про внесення змін до навчальної програми захист Вітчизни для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», програми «Захист Вітчизни», рішення сесії міської ради «Про Програму військово-патріотичного виховання дітей та молоді м. Івано-Франківська на 2016-2020 роки»,  керуючись розпорядженням міського голови від 31.08.2017р. № 497  «Про підсумки організації та проведення допризовної підготовки в 2016-2017 навчальному році та завдання на 2017-2018 навчальний рік», з метою підвищення якості допризовної і фізичної підготовки, покращення військово-патріотичного виховання майбутніх захисників України:

НАКАЗУЮ:

1. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня у 2017-2018 навчальному році:

1.1. Організувати проведення допризовної підготовки, роботу гуртків,

позакласної роботи з предмета «Захист Вітчизни», військово-патріотичного виховання учнів, завідування кабінетом «Захист Вітчизни», стрілецьким тиром і кімнатою, де зберігається зброя у загальноосвітніх закладах міста Івано-Франківська, згідно з вимогами Наказу Міністерства освіти і науки України від 30.07.2015 року № 826 «Про внесення змін до навчальної програми захист Вітчизни для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» та рішення сесії міської ради «Про Програму військово-патріотичного виховання дітей та молоді м. Івано-Франківська на 2016-2020 роки».

1.2. Погоджувати з міським військовим комісаріатом кандидатів на посади вчителів предмета «Захист Вітчизни».

1.3. Надавати вчителям предмета «Захист Вітчизни» один день на

тиждень (четвер) для методичної підготовки.

1.4. Покласти на вчителів предмета «Захист Вітчизни» відповідальність за збереження життя і здоров’я учнів на уроках «Захисту Вітчизни».

1.5. Сприяти зміцненню та покращенню  навчальної та матеріально – технічної бази з викладання предмета «Захист Вітчизни».

1.6. Забезпечити:

1.6.1. Належний облік і збереження навчальної зброї та військового майна. Щомісяця проводити перевірку із відповідним записом у книзі контролю за станом і наявністю навчальної зброї та майна.

1.6.2. Систематичний контроль за проведенням занять з предмета

«Захист Вітчизни».

         1.6.3. Виконання основних заходів допризовної підготовки в 2017-2018 навчальному році.

 

       2. Викладачам предмета «Захист Вітчизни»:

2.1 Основи військово-медичної підготовки та цивільного захисту для дівчат 10, 11 класів проводити відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 30.07.2015 року № 826 «Про внесення змін до навчальної програми захист Вітчизни для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Заняття з дівчатами 10 класу з цивільного захисту проводити спільно з юнаками, а з основ медичних знань та допомоги – з дівчатами 10, 11-х класів проводити у години, коли юнаки займаються допризовною підготовкою.

2.2 Активізувати роботу по військовій профорієнтації з метою відбору і

підготовки кандидатів до вступу у військові навчальні заклади в 2018 році та прийняття на військову службу за контрактом у Збройні Сили України.

2.3. Оновити стенди щодо агітації вступу до військових навчальних закладів та призову на військову службу за контрактом.

2.4. Систематично підтримувати шефські зв’язки шкіл із військовими частинами, розташованими на території Івано-Франківської міської ради та громадськими організаціями воїнів АТО.

3. Затвердити план основних заходів допризовної підготовки в 2017-2018 навчальному році (додаток 1) та графік спільних з міським військовим комісаріатом планових перевірок ЗНЗ у 2017-2018 навчальному році

(додаток 2).

         4. Методисту інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Д.Скиданчуку забезпечити методичний супровід викладання предмета «Захист Вітчизни».

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор Департаменту освіти та науки                                               Ігор Смаль

 

І.Валько, 52-13-11  

Д.Скиданчук, 52-27-98

Додаток 1

до наказу Департаменту освіти та науки

від 01.09.2017р. № 546

 

 

ПЛАН

основних заходів допризовної підготовки і підготовки спеціалістів для Збройних Сил України в 2017 – 2018 навчальному році.

 

з/п

Заходи

Термін

проведення

Виконавець

1.      

Щомісячні одноденні навчально-методичні заняття з викладачами предмета “Захист Вітчизни”

щомісячно у 1-ий четвер

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки

2.

Трьохденні навчально-методичні збори з викладачами предмета “Захист Вітчизни”  перед початком навчального року

серпень 2017р.

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

3.

Навчально-методичні заняття з командирами навчальних взводів перед початком проведення трьохденних польових занять з юнаками випускних класів

березень квітень 2018р.

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки

4.

Трьохденні методичні збори з викладачами предмета “Захист Вітчизни” з обміну досвідом роботи

січень 2018р.

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки

5.

Підбір та укомплектування вакантних посад в навчальних закладах викладачами предмета “Захист Вітчизни”, які мають досвід роботи з молоддю

 

протягом навчального року

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

6.

Проведення показових навчальних занять для учнів, які схильні обрати професію військового чи поступити на контрактну службу в Збройні Сили України

протягом навчального року

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

7.

Поновити та удосконалити навчально-матеріальну базу предмета «Захист Вітчизни»

протягом навчального року

Директори шкіл, викладачі предмета “Захист Вітчизни”

8.

Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед дітей та молоді з метою формування почуття обов’язку захищати Вітчизну, виховання національної свідомості на героїчно-патріотичних традиціях історичного минулого України

 

протягом навчального року

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

9.

Провести установчу нараду з керівниками навчальних закладів міста з залученням командирів військових частин та молодіжних військово-патріотичних організацій

за окремим планом протягом січня-березня 2018р.

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат, викладачі предмета “Захист Вітчизни”

10.

Організувати проведення щорічного конкурсу-огляду матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів для вивчення предмета «Захист Вітчизни»

протягом навчального року

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки

11.

Перевірити виконання вимог Закону України “Про  військовий обов’язок і військову службу” з питань підготовки молоді до служби в армії в навчальних закладах міста

жовтень-грудень 2017р., січень-квітень 2018р.

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

12.

Організувати і провести спортивні змагання серед допризовної молоді

березень – травень 2018р.

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки, директори шкіл

13.

Провести в навчальних закладах тематичні наради з питань військово-патріотичного виховання

травень 2018р.

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки, директори шкіл

 

14.

Встановити та підтримувати зв’язки з військовими частинами, де проходять службу колишні випускники шкіл

протягом навчального року

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки, директори шкіл

 

15.

Організація та контроль за проходженням і результатами допризовної підготовки юнаків у навчальних закладах міста

протягом навчального року

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

16.

Проведення шкільних оглядів-конкурсів строю та пісні серед учнів 10-11 класів, присвяченого 75-річчю створення УПА

01-14 жовтня 2017р.

Директори ЗНЗ ІІІ ступеня, вчителі «Захисту Вітчизни»

17.

Проведення міських змагань з військово-прикладних видів спорту серед учнів 10-11 класів

Грудень 2017

Квітень-травень 2018р.

Директори ЗНЗ ІІІ ступеня, вчителі «Захисту Вітчизни»

18.

Участь в обласному огляді-конкурсі строю і пісні, присвяченого Дню Українського козацтва, Дню захисника України та 75-ліття створення УПА

14.10.2017

Директори та вчителі «Захисту Вітчизни» ПМЛ, СШ №1, СШ №5, СШ №11, ЗШЛ №23, ЗШ №22

19.

Загальноміська олімпіада серед учнів 10-11 класів з предмета «Захист Вітчизни»

Грудень 2017

Д.Скиданчук, Директори та вчителі «Захисту Вітчизни»

20.

Скласти комплексні плани удосконалення навчально-матеріальної бази

вересень - жовтень 2017р.

Директори шкіл, вчителі предмета “Захист Вітчизни”

22.

Провести огляд навчально-матеріальної бази предмета «Захист Вітчизни» в навчальних закладах

жовтень 2017р. березень 2018р.

Міський військовий комісаріат, Департамент освіти та науки

22.

Стан викладання предмета «Захист Вітчизни» в навчальних закладах, що підлягають черговій перевірці, надання їм методичної допомоги

жовтень-грудень 2017р., січень-квітень 2018р.

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

23.

Перевірка усунення недоліків з викладання предмета «Захист Вітчизни» у навчальних закладах, виявлених при попередній перевірці, та надання методичної допомоги

постійно

Департамент освіти та науки, міський військовий комісаріат

24.

Надання допомоги навчальним закладам у проведенні трьохденних польових занять по завершенню виконання програми «Захист Вітчизни»

квітень 2018р.

Департамент освіти та науки, командири військових

частин

 

 

Директор Департаменту освіти та науки                                 Ігор Смаль

        

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до наказу Департаменту освіти та науки

від 01.09.2017р. № 546

 

 

 

ГРАФІК

планових перевірок навчальних закладів містав 2017-2018 навчальному році

 

 

Навчальний заклад

Термін перевірок

ЗШ №13

жовтень 2017

ЗШ № 10, СШ № 11, ЗШ №12 ім. Івана Франка

листопад 2017р.

УГ № 1, ПМЛ, ЗШ №15

грудень 2017р.

ЗШ №19

лютий 2018

ЗШ №18

березень 2018

ЗШ № 16, НВК ЗШЛ №23 ПНУ ім. В.Стефаника

квітень 2018р.

 

 

Директор Департаменту освіти та науки                                 Ігор Смаль

Про проведення навчального семінару заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи

Про проведення атестаційної експертизи Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області

Про проведення моніторингових лабораторно-інструментальних досліджень у ДНЗ та ЗНЗ м. Івано-Франківська

 

 

Про проведення огляду готовності дошкільних навчальних закладів до 2017-2018 навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період

Порядок денний наради заступників керівників закладів освіти міста з навчально-виховної роботи

Про результати моніторингових лабораторно – інструментальних досліджень, проведених у ЗНЗ міста Івано-Франківська

 

Про затвердження плану заходів із проведення у 2017 році Року Японії в Україні