Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Методичні заходи

Новопризначені керівники закладів дошкільної освіти   навчались мистецтву управлінської діяльності

Новопризначені керівники закладів дошкільної освіти  навчались мистецтву управлінської діяльності

«Навчання ніколи не вичерпує розум»

 Леонардо да Вінчі)

Відбулось засідання школи новопризначеного керівника закладу дошкільної освіти. Тренінгове заняття «Мистецтво управління сучасним закладом дошкільної освіти» провели методист інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Людмила Чмелик та завідувач ДНЗ № 18 «Зернятко» Тетяна Кузьменко.

Зупинимо булінг разом!

СУЧАСНІ МЕТОДИ ПРОСВІТНИЦЬКОЇ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

СУЧАСНІ МЕТОДИ ПРОСВІТНИЦЬКОЇ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

Відбулося засідання творчої групи соціальних педагогів в Івано-Франківському НВК "Школа-гімназія N3".

Кожний повинен знати свій народ, а в народі пізнати себе

Кожний повинен знати свій народ, а в народі пізнати себе

На базі МЦДЮТ 15 листопада 2018 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів позашкільної освіти «Психологічні аспекти національно-патріотичного виховання в позашкіллі» з досвіду роботи практичного психолога Ірини Курівчак.

Школа професійного вдосконалення соціального педагога

Школа професійного вдосконалення соціального педагога

Говорити про успішність процесу навчання і виховання

можна лише в тому випадку, коли хоча б один

з його учасників пережив або переживає

відчуття радості за успіхи.

В.Сухомлинський

14.11.2018р. на базі дитячо-юнацького пластового центру відбулось перше заняття «Школи професійного вдосконалення соціального педагога». Методист ЦППСР О.Сухоребська та соціальний педагог гімназії №2 та ЗШ №26 Х.Яковів провели тренінг на тему׃ «Шлях до себе – шлях до успіху».

Відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду вчителів музичного мистецтва

Відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду вчителів музичного мистецтва

15 листопада 2018 року в ЗШ№3 відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду вчителів музичного мистецтва на тему «Критичне мислення на уроках музичного мистецтва, мистецтва та художньої культури».

Проведено школу молодого вихователя закладу дошкільної освіти

Проведено школу молодого вихователя закладу дошкільної освіти

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 13 листопада 2018 року на базі ЗДО №12 «Струмочок»  (завідувач Глиджук В.В.) проведено школу молодого вихователя з упровадження в практику роботи нових концептуальних засад функціонування системи дошкільної освіти, освітніх програм, інноваційних технологій і методик розвитку, виховання і навчання дітей”.     

Стилі сімейного виховання. Конфлікт поколінь

Стилі сімейного виховання. Конфлікт поколінь

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 14 листопада 2018 р. на базі ЗДО № 28 «Квітка Карпат» відбувся тренінг для практичних психологів закладів дошкільної освіти на тему «Стилі сімейного виховання. Конфлікт поколінь».

ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ

В усіх школах міста Івано-Франківська впродовж жовтня-листопада соціальними педагогами та практичними психологами проведено тренінгові заняття для педагогів на тему: "Попередження булінгу у шкільному середовищі. Шляхи його подолання". Розглянуто причини і шляхи подолання насилля серед учнів, яке можливе за умови співпраці всіх учасників освітнього процесу: батьків, педагогів, практичного психолога та соціального педагога.  

Організовано відкриту лекцію щодо ознайомлення з новими нормативними документами у сфері запобігання  та протидії домашньому насильству

Організовано відкриту лекцію щодо ознайомлення з новими нормативними документами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Центром практичної психології та соціальної роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради на базі загальноосвітньої школи-ліцею № 23 Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаникаорганізовано відкриту лекцію для працівників закладів освіти щодо ознайомлення з новими нормативними документами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. У заході взяли участь заступники директорів з виховної роботи, голови методичних об’єднань класних керівників, практичні психологи, соціальні педагоги ЗЗСО, практичні психологи ЗДО, практичні психологи ЗПО та профтехосвіти.

Відбулися навчальні тренінги для практичних психологів ЗЗСО

Відбулися навчальні тренінги для практичних психологів ЗЗСО

Виживає не сильніший і не розумніший,

а той,  хто най­краще реагує на зміни,

що від­буваються.

                                                       Гордон Драйден

З метою надання психологічної підтримки педагогам початкової школи, які працюють за стандартами НУШ, 8 листопада 2018 року відбулися навчальні тренінги для практичних психологів ЗЗСО. Під час занять тренери акцентували увагу на важливому вмінні педагога Нової української школи вчитися і змінюватися щодня та психологічних засобах самовдосконалення, рефлексії, розвитку творчого потенціалу і конкурентоздатності, комунікативної компетентності, вміння приймати рішення, ставити цілі та вибудовувати власні стратегії позитивної мотивації.

Відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів

Відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів

За запитами учителів початкових класів Інформаційно-методичним центром організувано проведення майстер-класів «Формування культури здоров’я молодших школярів шляхом упровадження здоров’язбережувальних освітніх технологій». Цей ряд майстер-класів складається із 5 занять, по завершенню яких педагоги отримують сертифікати Департаменту освіти та науки.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ  «Інтерактивні методиу роботі соціального педагога  з питань протидії торгівлі людьми»

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ «Інтерактивні методиу роботі соціального педагога з питань протидії торгівлі людьми»

7 листопада 2018 року на базі ЗШ № 7 відбувся семінар-практикум соціальних педагогів «Інтерактивні методи у роботі соціального педагога з питань протидії торгівлі людьми», який провели методист ЦППСР О.Сухоребська, соціальні педагоги ЗШ № 7 Х.Чекіс та Крихівецької школи У.Левицька.

Проведено міський етап обласного конкурсу поезії серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Проведено міський етап обласного конкурсу поезії серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі

                                       Ліна Костенко

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 7 листопада 2018 року у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням німецької мови було проведено міський етап обласного конкурсу поезії серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти, зініційований департаментом освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, Івано-Франківським державним центром естетичного виховання.

Шлях до власного Я: актуалізація ресурсів особистісного зростання

Шлях до власного Я: актуалізація ресурсів особистісного зростання

У рамках школи молодого психолога закладів дошкільної освіти 7 листопада 2018 року на базі Вовчинецького КЗДО №1 «Ластів’ятко» відбувся тренінг «Шлях до власного Я: актуалізація ресурсів особистісного зростання», який провели методист ЦППСР І.Рошак та практичний психолог ДНЗ №10 «Катруся» Н.Войтків.

Школа молодого педагога

Школа молодого педагога

Людина досконало володіє лише тим,

що сама здобуває власною працею

Мистецтвом розвивати предметні компетенції на уроці – потрібно оволодіти вчителю з перших кроків його викладацької діяльності.  З  чого почати молодому вчителю? З ретельної підготовки до уроку! Необхідно так підготуватися до уроку, щоб в учнів не було і хвилини вільного часу, щоб протягом всього уроку учень думав, працював, був максимально зайнятий.

Відбувся міський етап конкурсу іграшок-сувенірів

Відбувся міський етап конкурсу іграшок-сувенірів

Кожен народ, кожна країна мають свою іграшкову культуру. Вона не просто копіює або повторює культуру суспільства, а й дає їй певну оцінку, по-своєму інтерпретує і моделює її майбутнє.Народна іграшка зосереджує в собі основи і принципи багатьох видів народного мистецтва – кераміки, дерев'яного різьблення, ткацтва, вишивки, декоративного розпису, плетіння. Народна іграшка поряд з колядками, казками, прислів'ями, приказками, думами, баладами становить безцінне духовно-мистецьке національне надбання.Лялька, котра знаходиться в домі, уособлює його дух, є його Берегинею, що захищає, допомагає мешканцям, створює неповторну атмосферу житла.

Тренди в ІТ-освіті

Тренди в ІТ-освіті

Успіх – це не тільки важка праця, ай розуміння потреб майбутнього

2 листопада 2018 року на базі загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №2 проведено семінар учителів інформатики «Тренди в ІТ-освіті. Сучасні освітні програми та ресурси».

Відбувся семінар-кругозір «Сучасні освітні технології в роботі вихователя груп продовженого дня»

Відбувся семінар-кругозір «Сучасні освітні технології в роботі вихователя груп продовженого дня»

На базі міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді (директор І.Мних) відбувся семінар-кругозір «Сучасні освітні технології в роботі вихователя груп продовженого дня».

Про роботу методичного об’єднання вчителів-логопедів

Про роботу методичного об’єднання вчителів-логопедів

Провідне місце у формуванні особистості дитини належить сім’ї. Саме в сім’ї дитина отримує первинні навички сприймання дійсності, спілкування, вміння контактувати з іншими людьми.

Подорожуючи навчаємось!

Подорожуючи навчаємось!

31.10.2018р. учителі природничих дисциплін  стали  учасниками     виїзного  семінару «Роль навчальних екскурсій у роботі вчителя природничих дисциплін». Під час  виїзного семінару педагоги побували у Чернівецькому Державному Національному  університеті  імені Юрія Федьковича , у колишній Резиденції   митрополита Буковини та Далмації. 

Мистецтво взаємодії: що думає колектив?

Мистецтво взаємодії: що думає колектив?

1 листопада 2018 року відбувся тренінг для педагогів СДЮСОР №1 - «Мистецтво взаємодії: особливості вирішення конфліктних ситуацій в умовах закладу позашкільної освіти» в рамках серії навчальних тренінгів для педагогів закладів позашкільної освіти, які не забезпечені працівниками психологічної служби.

Відбулася творча майстерня практичних психологів та вихователів ЗДО

Відбулася творча майстерня практичних психологів та вихователів ЗДО

Починати виховання дітей зі школи означає

зводити будівлю на піску і без фундаменту

                              Наталія Лубенець

 

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 31 жовтня 2018 року  на базі  ЗДО № 18 «Зернятко», ЗДО № 20 «Росинка» та ЗДО №36 «Віночок» відбулися творчі майстерні практичних психологів та вихователів ЗДО «Психологічні особливості наступності ЗДО та початкової освіти в руслі НУШ».

Мета творчої майстерні – ознайомлення з  інноваційними підходами щодо гармонійного розвитку особистості дитини в період дошкільного дитинства та старту Нової української школи; вивчення змісту та структури нових державних стандартів дошкільної та початкової освіти.

Виїзний семінар вчителів фізики у м.Чернівці

Виїзний семінар вчителів фізики у м.Чернівці

29.10.2018 року в рамках загальноміського пізнавального, науково-методичного семінару «Сучасні наукові досягнення в галузі термоелектрики та медичної фізики» учителі фізики відвідали м.Чернівці.

Відбувся виїзний семінар вчителів музичного мистецтва

Відбувся виїзний семінар вчителів музичного мистецтва

30 жовтня 2018 року відбувся виїзний семінар вчителів музичного мистецтва у сакральне місце Долинщини -  Гошівський монастир та музей Бойківщини у Долині. О.Вінкентій Слободян, настоятель Гошівського монастиря, розповів про історію монастиря, та, зокрема, ікони Божої Матері. Відбулась Свята Літургія та Молебен до Божої матері.

«Я крокую до майстерності»

«Я крокую до майстерності»

30 жовтня 2018 року на базі МЦДЮТ було проведено методичний міст керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва на тему  «Я крокую до майстерності».

Мальовничий дивосвіт Гуцульщини

Мальовничий дивосвіт Гуцульщини

З метою популяризації краєзнавчої літератури та фольклорного туризму  30 жовтня 2018 року відбувся виїзний семінар учителів української мови та літератури «Мальовничий дивосвіт Гуцульщини: вивчення обрядів, звичаїв, традицій, літературної спадщини».

Ділитись потрібно добром!

Ділитись потрібно добром!

Центр практичної психології та соціальної роботи Департаменту освіти та науки продовжуює серію навчальних тренінгів для педагогів закладів позашкільної освіти, які не забезпечені працівниками психологічної служби. Тренінги розроблені методистом І.Рошак та творчою групою практичних психологів ЗПО.

Навчаються молоді вчителі математики

Навчаються молоді вчителі математики

30 жовтня 2018 року на базі Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося засідання школи молодого вчителя математики міста на тему «Мотиваційний аспект формування ключових компетентностей на уроках математики».  

Відбувся  міський семінар учителів основ здоров’я

Відбувся міський семінар учителів основ здоров’я

Педагоги не можуть успішно вчити когось,

якщо в цей же час наполегливо не навчаються самі.

       Алі Апшероні

 З метою формування предметних компетентностей в учнів в умовах Нової української школи  29 жовтня 2018 року на базі СШ № 11 проведено міський семінар учителів основ здоров’я «Розвиток критичного мислення учнів на уроках основ здоров´я».

ПАНОРАМА МЕТОДИЧНИХ ЗНАХІДОК

ПАНОРАМА МЕТОДИЧНИХ ЗНАХІДОК

З ініціативи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 29 жовтня 2018 р. на базі ЗШ № 21 відбулася Панорама методичних знахідок «Компетентнісне навчання: теоретичні пошуки і практичні здобутки» вчителів української мови та літератури.

Про себе треба знати, про себе треба дбати

Про себе треба знати, про себе треба дбати

Відбулось чергове засідання творчої групи інструкторів з фізкультури  дошкільних навчальних закладів міста, яка працює за проектом «День здоров’я як засіб формування у дітей дошкільного віку здоров’язбережувальних компетенцій».

Проведено навчальні тренінги для працівників психологічної служби «Профілактика булінгу в шкільному середовищі»

Проведено навчальні тренінги для працівників психологічної служби «Профілактика булінгу в шкільному середовищі»

 «Булінг», «мобінг», «кібербулінг», «жорстоке поводження», «насилля»  - слова, які останнім часом чуємо частіше ніж «любов», «розуміння», «емпатія», «емоційний інтелект». Очевидно, що в період соціальної нестабільності більшість дорослих,  втрачаючи відчуття захищеності, як наслідок, менш ефективно підтримують дітей у кризових ситуаціях. Епізоди насилля, які потребують  негайного втручання дорослого, відповідного аналізу  ситуації, адекватної допомоги всім учасникам маскуються словами «хлопчики завжди б'ються» чи «дівчатка скрізь пліткують». Булінг виростає з замовчування, невірної інтерпретації подій та призводить до розмивання кордонів у стосунках. Діти отримають зелене світло, щоб ці самі кордони атакувати у стосунках іншими, адже «той, на кого я орієнтуюсь (вчитель, мама чи тато) так робить». 

Засіданні круглого столу вчителі англійської мови

Засіданні круглого столу вчителі англійської мови

Сучасні методики формування іншомовної компетентності в різних видах мовленнєвої діяльності намагаються максимально наблизити навчальний процес до умов сучасної комунікації. У пошуках удосконалення, раціоналізації, підвищення ефективності навчання іноземній мові, методисти останні десятиліття все більше уваги звертають на те, що усі види мовленнєвої діяльності у реальних умовах життя людини тісно взаємопов’язані, а отже, навчання різним видам мовленнєвої діяльності має бути інтегрованим.

Проведено міський етап обласного конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Музичний керівник року» у 2018 році


22.10.2018р. на базі шкільної бібліотеки ЗШ № 25 відбулося засідання творчої групи бібліотечних працівників міста «Імідж сучасного бібліотекаря»

22.10.2018р. на базі шкільної бібліотеки ЗШ № 25 відбулося засідання творчої групи бібліотечних працівників міста «Імідж сучасного бібліотекаря»

Бібліотечні працівники опрацювали робочі питання, спланували завдання для мобільних груп щодо тематичного наповнення методичного вісника «Шкільні бібліотекарі – руйнівники стереотипів».

Засідання творчої групи керівників закладів дошкільної освіти

Засідання творчої групи керівників закладів дошкільної освіти

      Другий рік поспіль творча група керівників закладів дошкільної освіти працює над проблемою «Оптимізації взаємодії дошкільного навчального закладу та сім’ї на засадах демократичного громадянства».
Відбулося заняття школи педагога-новатора

Відбулося заняття школи педагога-новатора

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 23 жовтня  2018 року на базі ЗДО №3 «Бджілка» (завідувач Р.Палій) відбулося заняття школи педагога-новатора з “Упровадження парціальних програм в освітньому процесі з дошкільниками”.

Відбувся міський конкурс-виставка з декоративно-вжиткового мистецтва  «Стрілецькі барви», присвячений 100-річчю ЗУНР

Відбувся міський конкурс-виставка з декоративно-вжиткового мистецтва  «Стрілецькі барви», присвячений 100-річчю ЗУНР

Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість зливається з криком його нації.

Василь Стус

Кожна нація, кожен народ, кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися упродовж багатьох століть і освячені віками. Але звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — втілені в рух і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми.

Відбувся методичний вернісаж керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків

Відбувся методичний вернісаж керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків

24 жовтня 2018р. на базі МДЕС відбувся методичний вернісаж «Планета моєї мрії» для керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків.

Вивчення іноземної мови у закладах дошкільної освіти

Вивчення іноземної мови у закладах дошкільної освіти

На базі закладу дошкільної освіти № 4 "Калинова сопілка" відбулося засідання міського методичного об'єднання керівників гуртків з навчання дошкільнят англійської мови.

Творчий вчитель – обдарований учень

Творчий вчитель – обдарований учень

Відповідно до плану роботи інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради  19 жовтня 2018 року на базі ЗШ № 15 проведено міський семінар учителів трудового навчання «Формування технологічної компетентності учня в умовах Нової української школи».

Зустріч творчої групи вчителів історії  з науковцем

Зустріч творчої групи вчителів історії з науковцем

18 жовтня на базі ЗШ №24  відбулась зустріч творчої групи вчителів історії із науковцем Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника,  кандидатом історичних наук , доцентом кафедри історії України Корольком А.З., проведена з ініціативи керівника творчої групи В.Шамотайло та методиста ІМЦ Департаменту освіти та науки Л.Рудої.
Проведено інтерактивний захід для учнів «Майстерня професій»

Проведено інтерактивний захід для учнів «Майстерня професій»

З метою допомоги школярам у виборі майбутньої професійної діяльності 18 жовтня 2018 року в Івано-Франківському НВК "Школа-гімназія № 3" міською філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено інтерактивний захід для молоді «Майстерня професій». У даному заході взяли участь учні та педагоги закладів загальної середньої освіти міста. На розгорнутому майданчику учні ознайомились з особливостями роботи представників різних професій.

Мистецтво взаємодії: особливості вирішення конфліктних ситуацій  в умовах закладу позашкільної освіти

Мистецтво взаємодії: особливості вирішення конфліктних ситуацій в умовах закладу позашкільної освіти

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 18 жовтня 2018 року відбувся тренінг для педагогічних працівників Міського центру дозвілля для дітей та юнацтва за місцем проживання на тему «Мистецтво взаємодії: особливості вирішення конфліктних ситуацій в умовах закладу позашкільної освіти». Методистом ЦППСР І.Рошак та творчою групою практичних психологів ЗПО розпочато серію навчальних тренінгів для педагогів закладів позашкільної освіти, які не забезпечені працівниками психологічної служби. 

Відбулося засідання динамічних творчих груп практичних психологів ЗЗСО

Відбулося засідання динамічних творчих груп практичних психологів ЗЗСО

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 18 жовтня  відбулися  засідання  динамічних  творчих груп практичних психологів ЗЗСО «Психологічний супровід Нової української школи в умовах освітніх змін».

Чому ми вивчаємо історію рідного міста?

Чому ми вивчаємо історію рідного міста?

Сьогодні досвідчених  педагогів  важко чимось вразити,  адже  кожен  із них, а особливо  вчителі  історії, багато читають, уміють  знаходити  та аналізувати  безліч  документів та інформації в  Інтернет-  ресурсах, часто відвідують різноманітні тренінги,  семінари, майстер-класи тощо. Але такого шквалу оплесків, захоплень та позитивних відгуків після ознайомлення з перспективним   педагогічним досвідом учителя історії ЗШ №16 Олени Ковтун  педагоги  не очікували.

Відбувся  загальноміський творчий конкурс учнівської молоді  «України гіднії сини», присвячений 100-річчю ЗУНР

Відбувся  загальноміський творчий конкурс учнівської молоді «України гіднії сини», присвячений 100-річчю ЗУНР

Добре робити історію важливіше, ніж її писати.

М.Грушевський

 

«Воістину в тисячоліттях бринітиме переможними акордами в пам´яті нащадків їхня звитяга, оповита серпанком дзвінкої слави Героїв України», – патріотизмом пройняті слова з конкурсної роботи переможця в номінації «Література» Мельничука Вадима, учня 11 класу ЗШ № 25.    

Вчителі-логопеди завершили обстеження рівня мовного розвитку дітей закладів освіти

Вчителі-логопеди завершили обстеження рівня мовного розвитку дітей закладів освіти

Закінчився вересень, а, відповідно, закінчився й етап обстеження вчителями-логопедами рівня мовного розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Ще К.Ушинський писав: «Якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, вона також повинна вивчати її в усіх відношеннях».

Проведено навчальний семінар для педагогів, які здійснюють освіту дітей із аутизмом

Проведено навчальний семінар для педагогів, які здійснюють освіту дітей із аутизмом

Відбувся навчальний семінар «АУТИЗМ» за участю фахівців із США у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», на який були запрошені педагогічні працівники закладів освіти міста Івано-Франківська, які займаються з такою категорією дітей.