Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Методичні заходи

Музичний веб-квест

Музичний веб-квест

24 січня 2019р. в ЗШ№10 відбувся віртуальний музичний квест « А ми тую стрілецькую славу збережемо».

Проведено тренінг для працівників Центру патріотичного виховання ім. С. Бандери

Проведено тренінг для працівників Центру патріотичного виховання ім. С. Бандери

      Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 24 січня 2019 року проведено тренінг для працівників Центру патріотичного виховання ім. С. Бандери на тему «Психологічні аспекти національно-патріотичного виховання в позашкіллі».
Навчання англійської інтерактивними методами

Навчання англійської інтерактивними методами

На базі ДНЗ № 16 «Сонечко» проведено засідання  міського методичного об’єднання керівників гуртків з навчання дошкільнят англійської мови. Керівник гуртка названого дошкільного закладу Оксана Мадея показала колегам результати роботи  з вихованцями старшої групи.

Традиційні збори – це не модно…

Традиційні збори – це не модно…

Засідання творчої групи завідувачів закладів дошкільної освіти міста, котрі працюють  за проектом «Оптимізація взаємодії дошкільного закладу та сім’ї на засадах демократичного громадянства», відбулося на базі ДНЗ № 3 «Бджілка».  Члени творчої групи активно обговорювали декілька нових досліджень та публікацій, які стосуються змін формату роботи з батьками в контексті вимог Нової Української Школи (батьківські уроки, тренінги, освітній хакатон, індивідуальні та групові зустрічі, електронна комунікація тощо).

Будемо говорити дзвінко й чітко!

Будемо говорити дзвінко й чітко!

«Профілактика порушень голосу» – так звучить тема засідання Школи молодого вчителя-логопеда, яке відбулося 23 січня 2019 року в ДНЗ № 12 «Струмочок». Фахівці міста визначали можливі причини виникнення порушень голосу, повторили будову голосотворного апарату і з допомогою вчителя-логопеда Наталі Попової виконували низку вправ для розвитку повільного вдоху й плавного видоху, формування поступового видоху з мовленнєвим матеріалом, вправи для тренування сили голосу.

Відбулося засідання  творчої групи cоціальних педагогів ЗЗСО

Відбулося засідання творчої групи cоціальних педагогів ЗЗСО

23 січня 2019 р. на базі Івано-Франківського НВК «Школа-гімназія №3» відбулася чергова зустріч cоціальних педагогів, учасників творчої групи.

Відбулося засідання Школи молодого практичного психолога ЗДО

Відбулося засідання Школи молодого практичного психолога ЗДО

На базі ДНЗ №16 «Сонечко» 23 січня 2019 року відбулося засідання Школи молодого практичного психолога закладів дошкільної освіти «Організація та проведення корекційно-розвиткової роботи з дошкільниками».

«Навчання через сприймання»

«Навчання через сприймання»

Про розмаїття навколишнього світу (фарби, запахи, температуру, величину предметів) ми дізнаємося за допомогою органів чуття. З їх допомогою організм людини у вигляді відчуттів отримує найрізноманітнішу інформацію про стан внутрішнього і зовнішнього середовища. Кожна дитина сприймає інформацію по-різному. Хтось запам’ятовує, лише почувши інформацію, хтось, побачивши, а певній категорії дітей треба і почути, і побачити, і спробувати на дотик тощо.

«Су-джок – технологія» – це нове і цікаве

«Су-джок – технологія» – це нове і цікаве

У грудні 2018 року на базі ЗДО № 19 «Троянда» відбувся семінар з елементами тренінгу для керівників закладів дошкільної освіти, які проходили курси підвищення кваліфікації при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, на тему «Любити дитину – зробити її захищеною та задоволеною».

Творчість та креативність у бібліотечній справі

Творчість та креативність у бібліотечній справі

«Ми вміємо, ми можемо, ми впроваджуємо!» - під таким гаслом відбулося 27.12.2018р. засідання творчої групи шкільних бібліотекарів на базі ЗШ № 28.

Олімпійський рік завершено

Олімпійський рік завершено

В переддень зимових канікул юні економісти Івано-Франківського природничо-математичного ліцею взяли участь у фінальному етапі XVIIIВсеукраїнської Інтернет-олімпіади, яка традиційно проводиться на базі Одеської академії неперервної освіти. Школярам було запропоновано 30 тестових завдань та 4 задачі з творчими завданнями. На всю роботу відводилось 4 години.

Відбулося засідання творчої групи практичних психологів

Відбулося засідання творчої групи практичних психологів

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 20 грудня 2018 року на базі Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 імені І.Франка відбулося засідання динамічної творчої групи практичних психологів ЗЗСО «Психологічний супровід учасників освітнього процесу з інлюзивною формою навчання».

Логозарядки на корекційних заняттях

Логозарядки на корекційних заняттях

З дітьми, які мають порушення мовлення, працюють різні фахівці. Адже, рахуючи, співаючи, описуючи чи пояснюючи, ми користуємося мовленням. Тому і вихователь дошкільної групи, і вчитель початкових класів, і вихователь групи продовженого дня, і практичний психолог, і музичний керівник мають мати в своєму методичному арсеналі певну кількість ігор та вправ, які сприятимуть стимуляції мовлення дітей під час занять чи уроків. Ці ігри та вправи логопеди називають логозарядкою або мовними розминками.

У сьомій школі відкрили фабрику ПІЦИ

У сьомій школі відкрили фабрику ПІЦИ

Саме таке завдання вирішували педагоги міста на практикумі «Методи та прийоми розв’язування задач економічного змісту в початковій школі» який відбувся 18 грудня 2018 року на базі ЗШ №7 (директор М.Попович). Це вже друге заняття. На першому занятті педагоги отримали теоретичні знання з економіки щодо виробництва благ та ефективного використання економічних ресурсів.

Проведено семінар-практикум вчителів німецької мови

Проведено семінар-практикум вчителів німецької мови

      Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 17 грудня 2018 року на базі Івано-Франківської гімназії № 2 було проведено семінар-практикум для вчителів німецької мови «Проактивна навчальна позиція учнів як необхідний елемент в процесі вивчення німецької мови як другої іноземної». 
Обмін досвідом — це завжди взаємозбагачення

Обмін досвідом — це завжди взаємозбагачення

У рамках загальноміського Тижня «Інноваційна діяльність як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителя початкових класів та вихователів груп подовженого дня в умовах реалізації Концепції Нової української школи» 14 грудня на базі НВК «Школа-гімназія №3» (директор Д.Скиданчук) відбувся круглий стіл голів методичного об’єднання вчителів 2-4 класів «Професійна компетентність вчителя початкових класів Нової української школи».

Інтелект учня НУШ

Інтелект учня НУШ

Найбільшою помилкою минулих століть

у навчанні було ставлення до всіх дітей таке,

щоб вони були варіантами однієї й тієї ж особи,

і таким чином почувати себе виправданим,

навчаючи їх одним і тим ж предметам однаково.

                                        Говард Гарднер

 

У рамках загальноміського Тижня «Інноваційна діяльність як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителя початкових класів та вихователів груп подовженого дня в умовах реалізації Концепції Нової української школи» 14 грудня на базі НВК «Школа-гімназія №3» (директор Д.Скиданчук) відбувся круглий стіл голів методичного об’єднання вчителів перших класів НУШ «Професійна компетентність вчителя початкових класів Нової української школи».

Мислимо критично

Мислимо критично

Роки дитинства – це перш за все виховання серця.

Виховання – це не поєднання заходів і прийомів,

а мудре спілкування дорослого з живою душею дитини.

В. Сухомлинський

У рамках загальноміського Тижня «Інноваційна діяльність як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителя початкових класів та вихователів груп подовженого дня в умовах реалізації Концепції Нової української школи» 14 грудня 2018 року на базі ЗШ № 25 (директор С.Якимів) відбулось тренінгове заняття «Використання технологій розвитку критичного мислення в роботі вихователя ГПД», яке провела тренер НУШ, учитель ЗШ № 18 Олеся Дибовська.

Розвиваємо мовлення у ранньому віці

Розвиваємо мовлення у ранньому віці

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 14 грудня 2018 року на базі ЗДО №17 «Ромашка»  (завідувач Стрипа І. Б.) проведено школу молодого вихователя з проблеми “Розвиток мовлення у дітей раннього віку”.

Пальчикова абетка

Пальчикова абетка

У рамках загальноміського Тижня початкової освіти та груп подовженого дня «Інноваційна діяльність як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителя початкових класів та вихователів груп подовженого дня в умовах реалізації Концепції Нової української школи» та відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки відбувся майстер-клас «Формування культури здоров’я молодших школярів шляхом упровадження здоров’язбережувальних освітніх технологій», на якому була представлена технологія «Пальчикова абетка».

Педагогіка партнерства

Педагогіка партнерства

Ми повинні думати про те,

що ми вкладаємо в душу людини…

Вірте в талант і сили кожного учня.

В. Сухомлинський

У рамках Тижня початкової освіти та вихователів груп подовженого дня на базі ПШС «Перша ластівка» (директор Т.Мирошниченко) 13 грудня 2018 року відбулось тренінгове заняття для вчителів початкових класів «Основні орієнтири у роботі з батьками».

Музикотерапія в дії

Музикотерапія в дії

В руках педагога є могутній засіб

попередження грубості, безсердечності,

морального безкультур’я – це лікування музикою.

                                 В.Сухомлинський.

13 грудня 2018року в ЗШ№17 відбулось засідання творчої групи вчителів музичного мистецтва на тему «Музикотерапія на уроках музики в початковій школі».

Засідання школи молодого вихователя ГПД

Засідання школи молодого вихователя ГПД

Найважливіша частина виховання –

формування характеру.

Костянтин Ушинський

12 грудня 2018 року у рамках Тижня початкової освіти і вихователів ГПД на базі ЗШ № 22 (директор М.Калинюк) відбулось засідання школи молодого вихователя «Формування ціннісних орієнтацій вихованців груп подовженого дня».

Творча майстерня практичних психологів та вихователів ЗДО

Творча майстерня практичних психологів та вихователів ЗДО

12 грудня 2018 року  на базі  ЗДО № 22 «Світанок», ЗДО № 24 «Котигорошко» та ЗДО № 32 «Солов’ятко» відбулася творча майстерня практичних психологів та вихователів ЗДО «Психологічні особливості наступності ЗДО та початкової освіти в руслі НУШ. Робота з батьками». Даним заходом завершився каскад психологічних навчань для вихователів закладів дошкільної освіти стосовно вимог і концепцій за стандартами Нової української школи.

Математика – це цікаво!

Математика – це цікаво!

Математика — це велична споруда,

створена уявою людини,

для пізнання Всесвіту.

(Ле Корбюз’є)

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки на базі ЗШ №7 (директор М.Попович) 11 грудня 2018 року в рамках Тижня початкової освіти відбувся практикум для вчителів початкових класів «Методи та прийоми розв’язування задач підвищеної складності в початковій школі».

Фізкультурне дозвілля у дитячому садку

Фізкультурне дозвілля у дитячому садку

Чергове засідання методичного об’єднання інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти міста було присвячене організації фізкультурного дозвілля з вихованцями.

Методичний супровід  інклюзивного навчання

Методичний супровід  інклюзивного навчання

      «Основна мета шкільної реформи – висока якість освіти для кожної української дитини, тому Нова українська школа, як і Святий Миколай, у 2018 році має прийти не у вибрані школи, а в кожну школу України» - ці слова Лілії  Гриневич стали девізом роботи семінару-практикуму асистентів вчителів, що працюють у класах з інклюзивним навчанням. 
Позитивна взаємодія у закладі позашкільної освіти

Позитивна взаємодія у закладі позашкільної освіти

 10 грудня 2018 року відбувся тренінг для педагогів ДЮСШ № 2 «Мистецтво взаємодії: особливості вирішення конфліктних ситуацій в умовах закладу позашкільної освіти». Методистом ЦППСР І.Рошак та творчою групою практичних психологів ЗПО проводяться навчальні тренінги для педагогів закладів позашкільної освіти, які не забезпечені працівниками психологічної служби.

Педагогічна майстерня вчителів математики

Педагогічна майстерня вчителів математики

Не в кількості знань полягає освіта,                                                                            

а в повному розумінні й майстерному застосуванні в житті всього того, що знаєш.

                                               А.Дістервег

Нова українська школа вимагає від нас формування компетентної, творчої особистості, яка здатна брати активну участь у розвитку сучасного виробництва, економіки, освіти, науки та культури. Ефективним є навчання, яке забезпечує активізацію пізнавальної діяльності учнів та свідоме оволодіння системою навчальних знань, прищеплює навички та вміння застосовувати набуті знання на практиці. Важлива роль у цьому належить розв’язуванню задач прикладного змісту. Звернення до життєвих прикладів із навколишнього середовища полегшує вчителеві можливість організувати якісну навчальну діяльність учнів.

Сучасні виклики нової шкільної бібліотеки

Сучасні виклики нової шкільної бібліотеки

Як організувати роботу сучасної бібліотеки, як взяти участь у результативних грантових проектах, як залучити дітей до читання? На всі ці питання бібліотечні працівники отримали відповідь на практикумі «Шкільна бібліотека в сучасному інформаційному просторі. Проектна діяльність в шкільній бібліотеці» у  ЗШ № 25.

Як вберегти дітей від інфекційних захворювань?

Як вберегти дітей від інфекційних захворювань?

На семінарі-практикумі медичних сестер закладів дошкільної освіти міста, який проводився на базі ДНЗ № 20 «Росинка», обговорювались питання профілактики інфекційних захворювань серед дошкільнят.

Тренінг для соціальних педагогів

Тренінг для соціальних педагогів

4-5 грудня 2018 року психологи і соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти ознайомились з новим посібником «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської  молоді» розробленим Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї/IPPF. Заняття були інтерактивними – педагоги взяли участь у запропонованих інтерактивних вправах.

Професійне самовизначення. Профорієнтація. Профвідбір.

Професійне самовизначення. Профорієнтація. Профвідбір.

6 грудня 2018 року на базі МНВК відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів позашкільної освіти «Психологічні особливості профорієнтаційного впливу на уроках різного напрямку» з досвіду роботи практичного психолога В`язеленко Г.М.

Як запобігти неврозу у дошкільників?

Як запобігти неврозу у дошкільників?

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 5 грудня 2018 року на базі ДНЗ №17 «Ромашка» відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів дошкільної освіти «Невротичні розлади дошкільників в контексті сімейного та суспільного виховання».

Відбувся семінар вчителів англійської мови

Відбувся семінар вчителів англійської мови

05 грудня 2018 року  на базі ступеня №9 відбувся семінар вчителів англійської мови «Інноваційний інструментарій сучасного вчителя англійської мови в НУШ».

«Обізнаність + відповідальність = мій вибір»

«Обізнаність + відповідальність = мій вибір»

 3 грудня 2018 року Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради спільно з Карітас Івано-Франківськ в рамках проекту «ВІЛ-інфіковані діти в центрі уваги» за фінансової підтримки Мерії міста Відень (Австрія) та Caritas Wien проведено інформаційно-профілактичну акцію «Обізнаність + відповідальність = мій вибір» для 55 учнів 10-х класів закладів загальної середньої освіти міста.

Відбувся методичний театр вихователів-методистів ЗДО

Відбувся методичний театр вихователів-методистів ЗДО

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 30 листопада 2018 року на базі ЗДО №27 «Карпатська казка» (завідувач  Г. Близнюк) відбувся методичний театр вихователів-методистів закладів дошкільної освіти з проблеми Забезпечення цілісності процесу особистісного й інтелектуального розвитку дитини орієнтованого на зону її найближчого розвитку”.

Школа без насилля

Школа без насилля

      28 листопада 2018 р. на базі ДЮПЦ проведено черговий тренінг для соціальних педагогів ЗЗСО з питань протидії булінгу в учнівському середовищі.
Музичний розвиток дошкільника "Сучасні підходи до організації музичної діяльності дітей"

Музичний розвиток дошкільника "Сучасні підходи до організації музичної діяльності дітей"

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 23 листопада 2018 року на базі ДНЗ №11 «Пізнайко» (завідувач  І. Стасюк) відбулося заняття-панорама музичних керівників закладів дошкільної освіти з проблеми “Слухання музики як засіб залучення дітей до музичного мистецтва.

Готуємось до змін

Готуємось до змін

21.11.2018р. відбувся тренінг для педагогічних працівників ЗДО № 10 «Катруся» на тему «Психологічні особливості наступності ЗДО та початкової освіти в руслі НУШ».

Лабораторний практикум вчителів природознавства

Лабораторний практикум вчителів природознавства

Хімія – це наука із давньою історією, яка виникла практично разом із людиною. Ще у древньому Єгипті жерці, використовуючи властивості речовин, могли «викликати богів», чи зберігати тіла фараонів на довгі століття. А славнозвісний філософський камінь у середні віки, який усе міг перетворити на золото, чи оздоровити людину від різних болячок, подарував людству безліч корисних відкриттів у галузі хімії.

Психологічний інтенсив

Психологічний інтенсив

22 листопада 2018 року на базі ДЮПЦ відбувся психологічний інтенсив  для практичних психологів ЗЗСО з важливою для сьогодення темою «П’ять кроків до успішної комунікації та профілактики булінгу в учнівському середовищі»,  який проводили тренери творчої групи «Психологічна проблема  булінгу в шкільному середовищі».

Рік театру в дитячому садку

Рік театру в дитячому садку

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 16, 21та 22 листопада 2018 року на базі ЗДО №10 “Катруся”  (завідувач Завойська Н.З.), ЗДО № 36 “Віночок” (завідувач Зелінська О. О.), ЗДО № 22 “Світанок” (завідувач Возна Р. З.) проведено театральну майстерню музичних керівників з формування у них вмінь та навичок навчання дошкільників театралізованої діяльності.

Основні орієнтири в роботі з батьками

Основні орієнтири в роботі з батьками

Як виховувати дітей, знає кожен,

за винятком тих, у кого вони є.

Патрік О’Рурк

 

22 листопада 2018 року на базі НВК «Школа-гімназія №3» відбулося тренінгове заняття для вчителів початкової школи «Основні орієнтири в роботі з батьками».

Профорієнтаційний захід для школярів

Профорієнтаційний захід для школярів

22 листопада 2018 р. на базі Івано-Франківського професійного будівельного ліцею учні закладів загальної середньої освіти взяли участь у «Ярмарці кар’єри», організованої міською філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості спільно з Департаментом освіти та науки. Учасники мали змогу поспілкуватися із представниками вищих та професійно-технічних навчальних закладів, отримати кваліфіковані відповіді на запитання.

Навігація в Інтернеті

Навігація в Інтернеті


      22.11.2018р. на базі шкільної бібліотеки ЗШ № 28 відбувся практикум для шкільних бібліотечних працівників «Навігація в Інтернеті». 
Без творчого пошуку немає справжнього мистецтва

Без творчого пошуку немає справжнього мистецтва

 20 листопада 2018 року на базі ЗШ № 18  проведено засідання школи перспективного педагогічного досвіду – творча майстерня вчителів трудового навчання закладів загальної середньої освіти «Сучасні підходи у вивченні технологій та технік на уроках трудового навчання в умовах Нової української школи».

Дошкільнят навчатимуть хореографії

Дошкільнят навчатимуть хореографії

Категорія керівників гуртків, котрі навчають дошкільнят хореографії,  поповнилась нещодавно призначеними педагогами. У цьому навчальному році у 14 закладах дошкільної освіти вихованці навчатимуться хореографічного мистецтва. На базі ДНЗ № 29 «Кобзарик» відбулось засідання школи молодого керівника гуртка з хореографії. Присутні на засіданні ознайомились з особливостями організації роботи хореографічного гуртка в закладі дошкільної освіти, отримали методичні та практичні поради.

Осінній табір для пластунів-новаків

Осінній табір для пластунів-новаків

Уперше міський осередок Пласту – Національної скаутської організації України спільно з Дитячо-юнацьким пластовим центром м. Івано-Франківська організував осінній табір "РодоСи. Світ навиворіт" для новаків і новачок та дітей батьки, яких були учасниками АТО. Табір проходив у с.Гута Богородчанського району з 29 жовтня до 02 листопада 2018 року.

Відбувся  тренінг для педагогів позашкільних закладів освіти

Відбувся тренінг для педагогів позашкільних закладів освіти

У  рамках серії навчальних тренінгів для педагогів позашкільних закладів освіти, які не забезпечені працівниками психологічної служби, 19 листопада 2018 року відбувся тренінг  для працівників ДЮСШ№3 на тему «Мистецтво взаємодії: особливості вирішення конфліктних ситуацій в умовах позашкільного закладу освіти».